پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه، از جمله روش های جراحی در حوزه پلاستیک است که به منظور بزرگ تر شدن سینه ها انجام می شود. خانم هایی که سینه های کوچکی دارند و یا به دلیل بارداری، کاهش وزن های شدید و عوامل ژنتیکی، سینه های افتاده ای دارند، بیشتر خواهان انجام این جراحی هستند.

در جراحی پروتز سینه از پروتز (ایمپلنت) های مصنوعی محتوی ژل سیلیکونی و یا سالینی استفاده می شود. پروتز زیر بافت سینه و یا عضلات سینه ای قرار داده می شود. امکان قرارگیری پروتز از طریق ایجاد برش بسیار کوچک اطراف هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه و یا زیر بغل نیز وجود دارد.

در برخی موارد و در صورتی که نیاز به لیفت و بالا کشیده شدن سینه باشد، برش های بزرگ تری ایجاد خواهد شد.

همه چیز در مورد پروتز سینه

همه چیز در مورد پروتز سینه

چه افرادی می توانند تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند؟

معمولا خانم ها در سنین ۱۸ تا ۶۰ سال که خواهان زیباتر شدن فرم سینه های خود هستند، بیشتر جهت انجام جراحی پروتز سینه مراجعه می کنند. پروتز سینه به عنوان جراحی زیبایی در نظر گرفته می شود.

خانم های جوانی که سینه های متقارنی ندارند (یکی از سینه ها از دیگری بزرگ تر می باشد) و یا از ناهنجاری های رشد رنج می برند، نیز می تواند تحت این جراحی قرار بگیرند.

بهتر است این موضوع را متذکر شویم که ژل های سیلیکونی برای خانم های بالای ۲۲ سال استفاده می شود.

اقدامات و مراقبت های پیش از جراحی پروتز سینه

پیش از جراحی پروتز سینه، جراح پلاستیک به جمع آوری اطلاعات و بررسی سوابق پزشکی بیمار خود می پردازد و مواردی مانند سابقه مشکلات مربوط به سینه در خود فرد و یا در خانواده نیز بررسی خواهد شد.

در خانم های بالای ۳۵ سال، نتایج تست ماموگرافی نیز باید بررسی شود.

در کنار موارد فوق، یک سری نکات و اقدامات وجود دارد که رعایت آن ها از سوی بیمار ضروری می باشد. مواردی از قبیل:

  • کنار گذاشتن سیگار و دخانیات، از چند هفته پیش از جراحی. احتمال بروز عوارض ناشی از جراحی به مراتب در افراد سیگاری بیشتر می باشد.
  • قطع مصرف داروهای ضد التهابی، داروهای رقیق کننده خون، آسپیرین و داروهای حاوی آسپیرین. چرا که این قیبل داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
  • انجام آزمایشات و تست های تجویز شده از سوی پزشک

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی داروهای تجویز شده، مکمل های گیاهی و ویتامین ها باید به پزشک گزارش داده شود. گاهی نیاز به قطع دارو و جایگزین کردن داروی جدید می باشد.

جهت انجام این جراحی، از هشت ساعت پیش از جراحی نباید چیزی خورده و یا آشامیده شود.

معمولا پیش از جراحی، مصرف آنتی بیوتیک جهت پیشگیری از بروز عفونت در نظر گرفته می شود.

پیش از جراحی، موارد زیر از سوی پزشک مطرح خواهد شد:

  • محل قرارگیری پروتز
  • اندازه پروتز
  • نوع پروتز (ژل سیلیکونی و یا سالینی)
  • احتمال بروز عوارض حین و بعد از جراحی
دکتر محمدرضا اخوندی نسب فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین فوق تخصص جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های ۲۲۶۵۷۹۷۵-۲۲۶۵۷۹۸۴ تماس بگیرید یا به آدرساینستاگرام دکتر محمدرضا اخوندی نسب مراجعه کنید .

جزئیات روند پروتز سینه

پزشک با معاینه کامل بافت سینه، بررسی از نظر اندازه و فرم و هم چنین در نظر گرفتن هدف و نتیجه دلخواه بیمار، بهترین تکنیک و نوع پروتز را در نظر می گیرد. گاهی نیاز به ترکیبی از روش ها و یا ایجاد برش در هاله قهوه ای  رنگ سینه و یا زیر بغل می باشد.

روند جراحی پروتز سینه به این صورت است که بعد از تعیین نوع و اندازه پروتز، محل دقیق قرارگیری پروتز علامت گذاری می شود. بعد از ایجاد برش، پروتز در قسمت مورد نظر قرار داده خواهد شد. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند.

در پایان، پانسمانی بر روی بافت سینه قرار می گیرد.

به مرور زمان، خط برش ها محو خواهد شد.

نتایج این جراحی، بلافاصله بعد از جراحی مشهود می باشد.

اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

از آن جایی که جراحی پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، ممکن است بعد از جراحی، اثرات مواد بیهوشی برای مدتی در بدن باقی بماند. به همین خاطر توصیه می شود، فردی بیمار را همراهی کند.

در بیشتر موارد، بیماران طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی، از درد شکایت می کنند. به همین خاطر، داروهای مسکن برای بیمار از سوی پزشک در نظر گرفته خواهد شد.

احتمال مشاهده التهاب و ورم بعد از جراحی وجود دارد که به مرور برطرف خواهد شد.

استفاده از پانسمان الاستیک و یا پستان بند مخصوص، جهت کاهش التهاب و کشیده شدن سینه ها به سمت هم، همواره توصیه می شود.

لوله ای ظریف، جهت جمع آوری خون و مایعات اضافی زیر پوست سینه و به طور موقت گذاشته می شود.

بسته به نوع جراحی، بیمار چند روز بعد می تواند به محل کار خود برگردد.

بلافاصله بعد از جراحی بیمار قادر به راه رفتن و انجام کارهایی مانند غذا خوردن می باشد.

از آن جایی که احتمال خونریزی وجود دارد، توصیه می شود انجام فعالیت های سنگین بدنی مانند بلند کردن اجسام سنگین و یا خم و راست شدن به مدت چند هفته (تقریبا چهار هفته) محدود شود. ورزش هایی مانند دو و یا ایروبیک نیز در این بازه زمانی ممنوع می باشد.

خوابیدن بر روی سینه ها به مدت چند هفته ممنوع است. در طول دوره نقاهت نباید هیچ گونه فشاری به سینه ها و بخیه ها وارد شود.

بخیه ها تقریبا یک هفته بعد از جراحی کشیده می شوند. اسکارهای این جراحی در نواحی ایجاد می شوند که کمترین  میزان اسکار بر جای بماند.

نتایج جراحی پروتز سینه

پروتز سینه از جمله جراحی هایی است که نتایج درخشانی را برای خانم ها با سینه های کوچک به همراه دارد. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که مواردی مانند بالا رفتن سن و یا تغییرات وزن بر روی فرم و اندازه سینه تاثیر می گذارند به همین خاطر خانم هایی که قصد کاهش و یا افزایش وزن دارند، باید انجام این جراحی را به تعویق  بیندازند.

 

اما در کل، جراحی پروتز سینه، به جوانسازی، زیباتر شدن و پر بودن فرم سینه ها و در نهایت، بالا رفتن سطح اعتماد به نفس خانم ها کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *