جراحی زیبایی بینی

بینی، برجسته ترین عضو صورت است و تاثیر بسیاری بر زیبایی ظاهری می گذارد. به همین خاطر، به افرادی که از ظاهر و فرم بینی خود راضی نیستند، جراحی بینی پیشنهاد می شود. جراحی زیبایی بینی که در اصطلاح پزشکی با عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود، یکی از پرطرفدارترین جراحی ها در سراسر دنیاست.

جراحی بینی به رفع مشکلات زیبایی و عملکردی بینی کمک می کند. مواردی از قبیل گرفتگی بینی، انحراف تیغه میانی و مشکلات تنفسی با انجام این جراحی برطرف و کیفیت زندگی نیز بهبود خواهد یافت. جنبه های زیبایی این شیوه جراحی به برقراری تعادل و توازن بیشتر میان بینی و سایر اجزای صورت کمک می کند.

برخی دیگر مشکلاتی که با انجام جراحی بینی برطرف می شوند، عبارتند از:

وجود قوز روی بینی

انحراف تیغه میانی

بزرگ بودن سوراخ های بینی

پهن و بزرگ بودن نوک بینی

دفرمه بودن بینی

افرادی که از مشکلات گفته شده در بینی خود ناراضی هستند، گزینه های مناسبی برای انجام این جراحی خواهند بود. بیمار باید از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر ببرد، سیگار و دخانیات مصرف نکند و مهم تر از همه آن که انتظارات منطقی از نتیجه این جراحی داشته باشد.

جراحی بینی، جراحی پیچیده ای است که به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. به همین خاطر یکی از نکات مهم، انتخاب جراح ماهر و با تجربه در این زمینه می باشد. در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی کامل بینی و مواردی از قبیل پوست بینی می پردازد، سابقه پزشکی بیمار باید به طور کامل بررسی شود و اهداف بیمار نیز در نظر گرفته شود.

روند جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی عمدتا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و چند ساعتی به طول می انجامد. برش ها معمولا ما بین و یا داخل سوراخ های بینی زده می شوند تا کمترین میزان اسکار بر جای بماند. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند واسپلینتی به مدت چند روز بر روی بینی قرار می گیرد تا از ساختار بینی محافظت شود.

دکتر روزبه پهلوان متخصص جراحی دهان ، فک و صورت است. شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

مطب تهران :۰۲۱۲۲۰۲۶۷۲۶

مطب دزفول :۰۶۱۴۲۲۶۳۸۲۲

دوره نقاهت و بهبودی جراحی بینی

به ندرت پیش می آید که بیمار بعد از این جراحی احساس ناخوشایندی داشته باشد. برخی بیماران از درد جزئی در بینی خود شکایت می کنند که با مصرف داروهای مسکن تسکین می یابد.

توصیه می شود بیمار تا جایی که می تواند سر خود را بالا نگه دارد و هنگام خواب، یک یا دو بالشت زیر سر خود قرار دهد تا از شدت التهاب نیز کاسته شود.

بعد از گذشت یک تا دو هفته، بیمار قادر به انجام کارها و فعالیت های روزانه خود خواهد بود. اما انجام فعالیت های شدید و ورزش به مدت حداقل چهار هفته ممنوع می باشد.

به مرور زمان، از شدت التهاب و تورم کاسته و نتایج نهایی این جراحی مشخص خواهد شد.

در صورتی که تمام نکات و مراقبت های گفته شده از سوی پزشک رعایت شود، دوره نقاهت با سرعت بیشتری طی می شود و نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *